Ścieżka rowerowa Akwarium Milicz

Gmina Milicz

Całoroczne akwarium plenerowe

Zapraszamy do zobaczenia całorocznego akwarium plenerowego, które znajduje się przy ścieżce rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej. Ścieżka ma szerokość 2 m i około 20 km długości. Prowadzi po nasypach dawnej kolejki wąskotorowej od Sułowa przez Milicz aż po Grabownicę. Przy ścieżce zostały wytyczone miejsca postojowe wzorowane na dawnych przystankach kolejki. Na trzech przystankach można zobaczyć ekspozycję taboru kolejowego: Sułów Milicki, Milicz Zamek, Milicz Wąskotorówka. Na trasie ustawiono też tablice informujące o historii kolejki, podkreślające charakter i unikatowość miejsca. Dolina Baryczy to wymarzony teren dla rowerzystów! Łączna długość ścieżek rowerowych usytuowanych na tym terenie to około 100 km.

Akwarium promuje walory przyrodniczo – kulturowe Doliny Baryczy. To jedyne takie akwarium w Polsce - twierdzą pracownicy firmy akwarystycznej, która je budowała. W tym mijescu można na żywo oglądać ryby ze Stawów Milickich, tj.: karpie, szczupaki, sumy, jesiotry, liny. Akwarium jest czynne cały rok, niezależnie od pogody.

Akwarium jest jednym z elementów Mini Parku Edukacyjnego – Milicz Zamek. Ustawione jest przy głównej drodze przy wjeździe do Milicza od strony Trzebnicy, oraz dawnej stacji kolejki wąskotorowej Milicz – Zamek. Akwarium ma wymiary 400 x 200 x 100 cm. Całość wznosi się na wysokość około 3m.

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Punkt Informacji Turystycznej, ul. Rynek  35 - od Poniedziałku do Piątku w godz. 08:00-16:00, Sobota, Niedziela w godz. 09:00-17:00

Stacja LOTOS Art-Zbyt, ul. Sycowska 3a, Milicz od Poniedziałku do Niedzieli - 24h