Łowisko i Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej

Gospodarstwo Rybackie Ruda Żmigrodzka

W zacisznym i zielonym zakątku Doliny Baryczy znajduje Karczma Rybna, malowniczo usytuowana pośród stawów hodowlanych Gospodarstwa Rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej. Budynek Karczmy wyglądem nawiązuje do staropolskich, regionalnych kanonów architektonicznych, tj.: mur pruski, trzcina na dachu oraz kamień okalający podstawę karczmy. Miejsce to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na urokliwe położenie i tradycyjną zabudowę, ale również dzięki dbałości gospodarzy o świeżość, ekologiczność i regionalność potraw. W karczmie przyrządzane są głównie dania z ryb pochodzących w dużej mierze z własnej hodowli, które w towarzystwie surówek i wypieków przygotowywanych tu na miejscu tworzą smakowitą kompozycję. Specjalnością kuchni jest, wyróżniony Perłą 2007 w Ogólnopolskim Konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" oraz I nagrodą w konkursie „Najlepszy Smak Dolnego Śląska”, wędzony karp milicki (dostępny sezonowo), stanowiący podstawę do przygotowania oryginalnej pasty z karpia wędzonego.

Na terenie Gospodarstwa znajduje się wiele dodatkowych atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych Gości: łowisko wędkarskie (czynne sezonowo), hodowla danieli, dziecięcy kącik zabaw, piaskownica i inne. W Rudzie Żmigrodzkiej znajdują się otulinie trzech rezerwatów przyrody. Wiele szlaków pieszych, rowerowych, konnych i kajakowych biegnie przez okolice.

Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej czynna jest w soboty i niedziele od 12:00 do 20:00 (za wyjątkiem okresu od listopada do stycznia).

www.karczmarybna.pl

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

 Karczma Rybna, Ruda Żmigrodzka 101

Sobota, Niedziela w godz. 12:00-20:00