Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu

Fundacja KOM

KOM to przestronny, komfortowy i bezpieczny obiekt przystosowany również dla osób niepełnosprawnych. Na powierzchni ponad 1000 m² znajdują się dobrze wyposażone sale edukacyjne, wielofunkcyjna aula umożliwiająca wyświetlanie filmów, wystawianie przedstawień, organizowanie balów czy koncertów, kawiarnia, miniKOM – strefa zabaw dla dzieci i Muzeum Bombki. Dodatkowym atutem obiektu jest otaczający go ogród, zachęcający do zabawy na świeżym powietrzu. Smaku całości dodaje fakt, iż budynek KOM do niedawna mieścił milicką fabrykę bombek, a twórczy i kreatywny duch tego miejsca jest w nim obecny do dziś!

W obszernej, postindustrialnej przestrzeni połączyliśmy pięknie zaprojektowane, przyjazne bistro z kreatywną strefą dla dzieci. W KOM czekają na Was chwile pełne rozkosznych smaków i emocjonujące momenty podczas rozgrywek gier planszowych. Masz ochotę na kawę i ciastko? Może chcesz zjeść zdrowo? Czy chcesz spędzić przyjemnie czas ze swoją drugą połową, równocześnie zapewniając Waszemu dziecku całe godziny inspirującej zabawy, niezależnie od pogody? To wszystko, a nawet więcej, znajdziesz u nas. Od wiosny zapraszamy na kulinarne nowości, gdzie królować w naszym menu będą sycące potrawy przygotowane na bazie lokalnych produktów.

Muzeum Bombki – unikatowa kolekcja ponad 6 tys. szklanych ozdób choinkowych.

Muzeum Bombki mieści się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym, który powstał w miejscu dawnej fabryki bombek w Miliczu. W latach 1951 – 2008 roku była to jedna z największych w Polsce manufaktur szklanych ozdób choinkowych. Rocznie wydmuchiwano w niej około miliona bombek. Część z nich sprzedawano w kraju, ale aż 90% milickiej produkcji szło na eksport: m.in. do USA, Kanady, Anglii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Niemiec, Australii i Nowej Zelandii.

Kiedy opustoszały hale fabryczne zostało miejsce dla historii i sztuki, czyli poszanowania tradycji, pracy ludzkich rąk i twórczych umysłów. W 2013 roku część Kreatywnego Obiektu Multifukcyjnego przeznaczono na wyeksponowanie ponad 6 tysięcy różnych wzorów ozdób choinkowych, ocalonych z fabrycznej wzorcowni. Misją muzeum jest poznawanie, chronienie, przybliżanie współczesnym i przekazywanie następnym pokoleniom kulturowego dziedzictwa Doliny Baryczy.

Podkreślenie bogatej wzorniczo kolekcji kolorem ekspozytorów rozbudza wyobraźnię, spontaniczność i witalność, sprawiając że magię świąt czuje się tu przez cały rok. W okresie zimowym miejsce to nabiera szczególnej mocy. Spacerując wśród wielobarwnych, podświetlanych ekspozytorów, z których skrzą się niezwykłe, małe dzieła sztuki, doświadcza się tej szczególnej atmosfery wszystkimi zmysłami. Dziś do Muzeum Bombki przyjeżdżają wycieczki szkole i przedszkolne na realizację programów świątecznych związanych z tradycją Bożego Narodzenia, a goście biznesowi odnajdują tu unikatową przestrzeń do organizacji świątecznych spotkań i noworocznych bankietów.

Zapraszamy do odwiedzenia Kawiarni "Stara Bombkarnia" oraz Muzeum Bombki:

Klienci indywidualni: tylko w sezonie kwiecień - wrzesień w każdy ostatni weekend miesiąca, sobota - niedziela 11:00 - 19:00

Grupy zorganizowane: przez cały rok codziennie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w biurze KOM (biuro czynne pon. - pt. 8:00 - 16:00) tel. 71 38 41 296, 514 203 636

www.kom.edu.pl

www.muzeumbombki.com.pl

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

 

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

 

KOM, Milicz,  ul. Jarosława Dąbrowskiego 3

Od Poniedziałku do  Piątku w godz. 8:00-16:00 w biurze KOM