Chata Regionalna w Przygodzicach

Gmina Przygodzice

Chata Regionalna w Przygodzicach

Karp znajduje się w centrum Przygodzic obok budynku pierwszej szkoły (z lat 20. XIX wieku), który obecnie pełni funkcję Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W pobliżu znajdują się: Gminny Ośrodek Kultury, kompleks boisk „Orlik” oraz Urząd Gminy i Chata Regionalna.

W budynku  Chaty Regionalnej od 1813 r. znajdowała się izba gospodarcza dóbr przygodzickich z celą więzienną, a po II wojnie światowej mieszkania pracowników Gospodarstwa Rolnego. W 2007 roku budynek został odrestaurowany, obecnie znajduje się w nim Gminny Punkt Informacji oraz sale z ekspozycjami muzealnymi poświęconymi historii miejscowości należących do gminy Przygodzice oraz ich właścicielom: Gołuchowskim, Leszczyńskim, Przebendowskim i Radziwiłłom, a także przodkom współczesnych mieszkańców. Chata Regionalna czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-14.00 i dostępna w pozostałe dni po uprzednim uzgodnieniu - tel.: 62 737 41 41.

Przy budynku Urzędu Gminy znajduje się jedno z najbardziej  znanych w Polsce gniazd bocianów z dostępną na żywo transmisją na stronie internetowej www.bociany.ec.pl Obraz z gniazda jest też transmitowany na ekranie umieszczonym w holu Urzędu Gminy. W sąsiedztwie Urzędu znajduje się skwer Luitré, nazwany tak na cześć gminy partnerskiej z Bretanii we Francji.

http://www.barycz.pl/index_turystyka.php?dzial=6&kat=24&art=13

AKCJA PROMOCYJNA - KOLOROWY SZLAK KARPIA na DNIACH KARPIA

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:

Sklep GS Przygodzice, ul. Wrocławska 36,

Od Poniedziałku do Soboty w godz. 06:00-20:00, Niedziela w godz. 10:00 - 18:00